e85 Bioethanol

Výhody E85
 1. Nízká cena paliva 
 2. finanční úspora až 10 Kč/1litr 
 3. zvýšení výkonu o 10-15% 
 4. levný provoz 
 5. nízká pořizovací cena (ceník zde)
 6. bez nutnosti přídavné nádrže 
 7. rychlá montáž 
 8. snížení emisí CO2 až o 70% (vozidlo po úpravě odpovídá normě EURO 4) 
 9. Ethanol E85 je možné mísit s dosavadním klasickým ropným benzínem 
 10. možnost jezdit do podzemních garáží 
 11. po montáži není již potřeba žádný pravidelný servis vozidla 


Postup úpravy vozidla

Úprava motorů spočívá namontováním řídící jednotky E85, která prodlužuje dobu vstřiku a řídí složení směsi paliva. Řídící jednotka je ovládaná pomoci přepínače na přístrojové desce, řidič si zvolí provoz vozidla sám .Po natankování benzinu přepne přepínač na provoz benzín anebo po natankování Ethanolu E85 přepne přepínač do polohy Ethanol E85. Samozřejmostí je možnost jednoduchého vypnutí řídící jednotky, kdy dojde k přepnutí motoru na původní palivo ( benzín ). Bez této úpravy může dojít k poškození hlavy válců z důvodu jízdy na trvale chudou směs paliva,tím může dojít k podpálení ventilů nebo poškození sedel ventilů

NOVÉ TYPY JEDNOTEK PRO VÍCEBODOVÉ VSTŘIKOVÁNÍ ,DOKÁŽOU ROZPOZNAT TYP PALIVA V NÁDRŽI BEZ NUTNOSTI PŘEPÍNÁNÍ .


Pojem E85 Ethanol 

Bio ethanol je ethanol vyráběný z rostlin obsahujících větší množství škrobu a sacharidů, nejčastěji z kukuřice, obilí, brambor, cukrové třtiny a cukrové řepy. Široké uplatnění má jako automobilové palivo zejména v Brazílii. Ethanol E85 je směs ropného benzínu a až 85% bio-ethanolu. 

Etanol je sloučenina bez jakýchkoliv příměsí. Je to bezbarvá kapalina ostré, ale ve zředění příjemné alkoholické vůně, která je základní součástí alkoholických nápojů.

Je snadno zápalný a je proto klasifikován jako hořlavina 1. třídy.

Palivo E85 je směs, která se skládá z 85% ethanolu a z 15% naturalu 95. Tento poměr lze dle různých sezónních poměrů měnit, ale minimální podíl ethanolu musí být 70%. 

Důvod pro přimíchávání benzínu do E85 je následující: při poklesu venkovních teplot pod 7°C mají alkoholy (líh) nízkou těkavost a byl by problém nastartovat. Tento nedostatek se řeší tím, že se do alkoholu přidá benzin, respektive lehké uhlovodíky. Schopnost startu se tak posune až do minusových teplot.

Proti klasickému benzinu má jízda na palivo E85 dvě hlavní výhodynárůst výkonu motoru a výrazné snížení emisí výfukových plynů. Bioethanol se také na rozdíl od „klasických“ pohonných hmot získává z rostlinných, tedy obnovitelných zdrojů. Navíc je poměrně dobře biologicky odbouratelný, takže např. při nehodách, kdy dojde k vytečení paliva do přírody, nedochází k zásadním ekologickým haváriím.Comments